Otopark Çizgi Uygulamaları

otoparkcizgiuygulamaları

Otopark Çizgi Uygulamaları

Otopark çizgileri günümüz şartlarında büyük öneme sahiptir. Yoğunluk sebebiyle otoparklarda yer bulmakta zorluk çektiğimiz bu dönemlerde çizgisi olmayan otoparklar, araçları park etme esnasında nizami olmamızı zorlaştırmaktadır.

Otopark çizgilerini, açık otopark ve kapalı otopark olarak iki ayrı kategoride inceleriz. Uzman ekibimizle birlikte proje alanların incelenmesi sonucunda uygulayacağımız işlemler farklılık gösterebilmektedir.

OTOPARK ÇİZGİLERİ NASIL UYGULANIR?

Kapalı otopark çizgilerinin ve açık otopark çizgilerinin uygulanmak istenen saha zeminin özelliklerine ve kullanım yerlerine göre boya tercihi yapılarak çizilmesi gereklidir.

 

Otopark çizgileri 3 farklı boya çeşidi ile uygulanıyor.

  • Akrilik esaslı
  • Tek kompenantlı
  • Çift kompenantlı soğuk boya çeşitleri ile beton zemin ve otopark yapı özelliklerine göre uygulama sağlarız.

 

Açık ve kapalı otoparklarda araçların giriş ve çıkış durumlarını belirten çizgiler, park yeri göstergesi, araçların azami hız göstergeleri gibi çizgiler, çok katlı AVM’lerde kolaylık sağlaması için her katı farklı renk ve istenilen özelliklere göre uzman kadromuzla siz değerli müşterilerimize tasarlamaktayız.

 

Açık otopark ve kapalı otopark çizgi çalışmalarında, uygulama öncesi ekibimizle birlikte ücretsiz saha alanları incelemesi gerçekleştiriyoruz. Yapılan incelemeler sonucunda zemin gözlenerek otopark çizgileri çalışmalarına başlıyoruz.

Açık otoparklar, kapalı otoparklar, AVM, bina, site girişleri, otogarlar, okul saha alanları, havalimanları olmak üzere tüm alanlarda nitelikli çizgileme sistemi ile faaliyet göstermekteyiz.

Otopark Kolan Boyoma

Otopark Kolan Boyama

ZM Çizgi Hizmetleri olarak otopark çizgileri, kolon numaralandırma, duvar ve kolon renklendirme, engelli park yeri işaretleri hizmeti vermekteyiz.

Ekibimizle birlikte istek ve önerileri dikkate alarak çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Otopark uyarı levhaları!

Otopark uyarı levhaları otopark içerisinde araçların daha güvenli hareket etmelerini sağlar. Otoparklarda insanların güvenliği için levhalar büyük önem taşır. Levhaları olmayan bir otoparkın nizami düzeni de olmayacaktır. Bu nizami düzeni oluşturmak için otopark çizgileri ölçülerine göre; giriş levhaları, çıkış levhaları, dur levhası, ileri yön levhası, taşıt giremez levhası, mecburi istikamet levhası ve tüm levhalama kurallarına göre otopark içerisindeki çizgileri, kanunların belirlediği otopark ölçülerine göre uzman ekibimizle birlikte uygularız.

Trafik güvenlik aynaları, yol butonları, delinatörler, hız kesici kasis, kolon köşe koruyucu kauçuk ve diğer tüm otopark ürünleri firmamız tarafından hem satışı hem de montajı yapılmaktadır.

One thought on “Otopark Çizgi Uygulamaları”

Add a Comment

Your email address will not be published.