İş Güvenliği ve Fabrika Yer Çizgileri

İş güvenliği nedir?

İş yerinde çalışma koşullarında yürütülen faaliyetler esnasında çeşitli sebeplerden kaynaklanabilecek ve sağlığa zarar verebilecek koşullardan etkilenmemek amacıyla yapılan sistemli çalışmalardır. Fabrika ve iş yerlerinde oluşabilecek bu tehlikeleri risk analizi ile ön görülür.

önce iş güvenliği

İş Güvenliği Nedir?

Risk analizi, fabrikalarda çalışma koşullarında yürütülen faaliyetlerden veya çalışma şartlarından dolayı çeşitli risklerin oluşabilme olasılığına denilmektedir. Bu riskler sonucunda çeşitli sıklık ve büyüklükte iş kazaları veya meslek hastalıkları oluşmaktadır. Risk analizi, iş kazaları ve oluşabilecek meslek hastalıklarına karşı tüm iş tedbirlerini içerir.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile, 2013 yılından itibaren tüm işverenler ve firmalar için İş sağlığı ve güvenliği risk analizi yaptırmak zorunlu hale geldi.

 

Bu mevzuat işletmelerde, fabrika yer çizgileri çalışmalarının iyileştirilmesi zorunlu hale getirdi. Risk analizi sonucunda elde edilen veriler sayesinde fabrika ve iş yerlerinde oluşabilecek risklerin ve belirsizliklerin tehdit oluşturma ihtimalini ortadan kaldırmamıza yardımcı olur. Riskler tamamen engellenemez ancak en aza indirilebilir.

İş Güvenliğinin 3 Amacı

  • Personelin iş sağlığı ve güvenliği: İş güvenliğinin ve fabrika yer çizgilerinin ana amacını oluşturur. Fabrika yer çizgileri personellerin, iş kazaları ve meslek hastalıklarına karşı koruyarak ruh ve beden sağlıklarını korumasını amaçlar.
  • Üretimin iş sağlığı ve güvenliği: Fabrika yer çizgileri, üretimin güvenliğinin artmasının yanı sıra veriminde doğru oranda artmasını sağlar. Üretimin sağlığı ve güvenliği doğrudan ekonomik faktörleri etkiler.
  • Fabrika iş sağlığı ve güvenliği: Fabrika yer çizgileri sayesinde alınacak öngörü ver tedbirlerle, iş kazalarından ya da sağlıksız ve tehlikeli çalışma ortamından dolayı oluşabilecek makine arızaları ve makinelerin kullanılmayacak hale gelmeleri, patlama, yangın gibi fabrikayı tehlikeye sokacak durumları en aza indirir.
Fabrika Yer Çizgileri ve İş Güvenliği

Fabrika Yer Çizgileri Acil Çıkış

İş sağlığı ve güvenliği için fabrika yer çizgileri önemli bir yer arz etmektedir. İş yerlerinde ve fabrikalarda personellerinizin sağlıkları ve güvenlikleri için fabrika yer çizgilerini en kaliteli ve en verimli bir şekilde oluşturulmalıdır. İş güvenliğinin zorunlu kılındığı bu zamanda fabrika yer çizgileri hizmetinizi en doğru şekilde yapılması gerekmektedir.

fabrika iş güvenliği

Fabrika iş güvenliği çizgileri

ZM Çizgi Hizmetleri olarak biz siz değerli müşterilerimize düzen ve verimliliğin artması, iş kazalarının öngörülüp engellenmesi, acil durumlarda personelin işletmeyi en kısa sürede tahliye etmesi konusunda en iyi fabrika yer çizgileri hizmeti sunmaktayız. ZM Çizgi Hizmetleri fabrika, depo tesis atölye gibi personel güvenliğinin ve işletme güvenliğinin ihtiyaç duyulduğu üretim ve depolama alanlarına fabrika yer çizgileri hizmeti sağlıyoruz. Siz değerli müşterilerimiz bizimle iletişime geçerek ekipmanlarımızla ve uzman ekibimizle yapacağımız kaliteli hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

ZM Çizgi Hizmetleri olarak Siz Hayal Edin Biz Çizelim!

Add a Comment

Your email address will not be published.