Fabrika Yer Çizgileri Nedir?

Fabrika içi yürüyüş yolları, forklift yolları ve fabrika yer çizgileri gibi iş güvenlik çizgileri doğrudan insan hayatını etkileyen işaretlerdir. İnsan hayatı ve mal kaybını doğrudan etkilediği için çeşitli ulusal ve uluslararası standartlara sahiptir. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında alınacak tedbirler çerçevesinde iş güvenliği çizgilerinin ve işaretlemelerinin yapılması iş kazalarının önlenmesi için gereklidir.

fabrika güvenlik çizgileri

Fabrika Yer Çizgileri Hizmetimiz

Fabrikalardaki iş kazalarının önlenebilmesi için çeşitli güvenlik önlemleri alınması gerekir. Bu önlemlerin arasında en önemlisi fabrika yer çizgileridir. Fabrika zeminin de bulunan bu çizgiler forklift ve personel yollarını birbirinden ayırır. Bu işlemde uygulanan fabrika yer çizgileri meydana gelecek kazaları önlemiş olur.

FABRİKA YER ÇİZGİLERİ OLUŞABİLECEK KAZALARIN ÖNÜNE GEÇER!

Fabrika yer çizgileri, iş güvenliği için çok önemlidir. Fabrika zemin uyarı çizgi ve işaretleri forklift ve personel yolları için oldukça önem taşır. Fabrikadaki kazaları önlemek için mutlaka bu zemin çizgilerinin uygulanması gereklidir. Fabrika yer çizgileri, zemin tipine göre değişiklik gösterebilir. Uzman ekibimizle birlikte incelemelerimiz sonucunda. Fabrika içinde bazı durumlarda çizgilerle yol oluştururken, bazı durumlarda yolun tamamının boyanmasını tercih ederiz. Böylelikle iş kazalarının önüne geçerek en iyi hizmeti vermiş oluruz.

Fabrika Yer Çizgileri Nedir?

Fabrika Güvenlik Çizgileri

FABRİKA YER ÇİZGİSİNİN AVANTAJLARI

  • Fabrikalardaki iş güvenliğini ve çalışan personelin güvenliği için uygulanan yasalarla fabrika yer çizgilerinin yapılması gerekmektedir.
  • Fabrika içi iş kazalarının önüne geçilir.
  • Fabrika içinde olan forklift araçlar ve personeller kazaya sebep olmayacak şekilde hareket ederler.
  • Fabrika yer çizgileri sayesinde üretim sahasında personeller ciddiyet ve güvenle çalışırlar.
  • Acil durumlarda kaçış planlarına yardımcı olur.
  • Fabrika içi yer çizgilerini farklı renk uygulayarak, yönlendirmeler kolaylaşır.

 

ZM ÇİZGİ olarak fabrika, depo, tesis, atölye gibi üretim ve depolama alanlarına fabrika yer çizgileri ve iş güvenliği çizgileri hizmeti vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek kaliteli ekipmanlarımızla ve uzman ekibimizle birlikte yapacağımız hizmetlerden siz de faydalanabilirsiniz.

2 thoughts on “Fabrika Yer Çizgileri Nedir?”

Add a Comment

Your email address will not be published.